пʼятниця, 4 січня 2013 р.

З Різдвом ! Пані та панове, з Різдвом Христовим!



Ось і наблизилось саме величне і затишне,  саме веселе і саме домашнє свято.
 А як же Новий Рік? Так це теж свято, але воно дуже гамірне, і ну дуже вже телевізійне, це швидше свято телевізора і корпоративів. Про українські телевізійні програми, як про покійника, нічого хорошого не скажеш, то ліпше мовчати. Тому і свято таке, що  і розказати нічого.
            А Різдво це не тільки свято, це містерія. Ну коли батьки будуть виглядати своїх дітей у «всі віконечка», а діти з такою радістю будуть їхати до батьків. Коли будуть ходити гурти колядників від хати до хати і співати та  вітати господарів. На Різдво, пані та панове, на Різдво!.
             А який стіл на Святий Вечір, це пісня! В центрі столу накритого вишитим обрусом (святкова скатертина) - запашна кутя з медом, маком та горіхами ( Галицька кутя готується густою, волинська рідкою - до неї додають ще й узвар). На видному місті  - узвар в глиняному глечику та хліб. У великому горщику парує борщ з «вушками» ( «вушка»- дрібні, на кшталт пельменів, вареники з картоплею та грибами). Поруч у посудині у формі риби-маринований оселедець политий олією і притрушений дрібно нарізаною фіолетовою  цибулею, таріль з тушкованою в моркві та цибулі морською рибою. У глибокій мисці поблискує золотом печена в духовці картопля. Тут же маленька тарілочка з тоненько  нарізаними кружелцями квашених огірочків пересипаних посіченою цибулею і политих олією. Майже іграшкова посудина з майоліки  у формі дзбанка повна грибної підливи з білих сушених грибів. На плоскій посудині, майже , як на самому столі, лежать присипані цукром печені яблука. Сіль та скляний глечик з червоним домашнім вином. Все панове, дванадцять страв, вечір : Христос народився! Cлавімо Його!

5 коментарів:

  1. Христос народився! Славімо його! Вушка- це справді як пельмені,але тільки з грибами.Веселих свят усім!

    ВідповістиВидалити
  2. Що кому а українцям аби смачно попоїсти.. Думаю, якщо б вихід з посту не завершувався такою смакотою українці були б атеістами поголівно, імхо..

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так не тільки попоїсти, а ще й пики прати один одному та сусідам. Один князь Святослав чого вартий, я вже не кажу про Атилу. Але мир на русі встановлювався з символічним актом варіння каші. "З ним каші не звариш"- якраз і означає - потрібно воювати.

      Видалити
  3. Ніколи б не були українці атеїстами, стовідсотково не були б. Не всі ж постять, а Різдво всі чекають- і ті , що постують , і ті, що смачно їли і до Різдва.

    ВідповістиВидалити