вівторок, 19 лютого 2013 р.

ЇЇ величність - Кава! ( частина друга)



Коротко стрижена, розпатлана діваха в картатій сорочці і потертих джинсах та у вельветових капцях на невеликих підборах взутих на босу ногу , ще й носить на правій руці на середній фаланзі  вказівного пальця срібний перстень  увінчаний великим корундом  кольору стиглої вишні – такою мені уявляється муза блогера. Ну , принаймні, моя десь така. Підходить вона тихесенько , згинає вказівний палець і як дасть щигля. Так защемить, аж сльози  бризнуть із очей і не відпустить  поки не напишеш хоч маленький абзац. Але щось давно не з’являлась, мабуть знає, що  в чоловіка купа роботи, дружина, діти, хліб насущний, кава… О , здається таки коцнула, бо аж заіскрилось.
         Так оото ж , на той древній час для приготування напою використовувалися зерна кавового дерева –Арабіка. Наразі  є ще два промислових види  кавового дерева - робуста і ліберіка .Звісно, найкращим кавовим деревом є арабіка, це і неперевершений аромат, і смак, і  тонізуючі властивости. Що ж до робусти, то там тільки міцність, тобто великий вміст кофеіну. Хоча її з успіхом  використовують для створення купажів і надання міцності каві або ж для збільшення дохідної частини(вартість робусти на світових ринках у два –три рази менша за арабіку). І якщо вам у якійсь кавярні запропонують замовити їхню вишукану ароматну і смачну робусту, не будьте лохом, там або не тільки робуста , або це суцільний несмак.
           Найкраща кава готується з відбірних зерен  арабіки в елітних кав’ярнях  на дорогих кавомашинах. Ото ж, кому хотілося б посмакувати якісною  кавою, рекомендую  відвідати місто князя  Лева. Кавярень там неміряно і на всі смаки. Між іншим,  у  Львові  ,  на вул. Руській, 4  є затишна кав’ярня «Під синьою пляшкою», саме так називалась перша з мережі  кав’ярень відкритих  у Відні козаком Юрієм  Кульчицьким. (прошу всіх встати). Після цього таки варто процитувати слова  живого класика постмодернізму шановного добродія  пана Almastа:

Якщо вже можна - я присяду, ,
Бо кава, стоячи - don"t смак.
Так став Кульчицький наш героєм!
Не міг не стати - бо козак!

            Що ж до марок кави, то їх є тисячі, вони створені на основі сортів дерева арабіки або їх суміші, або суміші з робустою, або з додаванням ароматизаторів. До речі, стосовно останнього, найбільш популярний і визнаний у світі аромат кави це Ірландське Кремо. Хоча в Україні мені попадалися кілька відтінків Ірландського Кремо, який з них справжній не уявляю. Так що ж вибрати?  Тут основну партію має зіграти смак . Якщо до вподоби гірчинка- рекомендую Марагоджип,  якщо багатий букет аромату – звичайно Лаваза Кремо, якщо після смак шоколаду – Паулінг, якщо понти – Ірландське Кремо. І , як писалося в літописі Руському, нехай увесь світ зачекає… 

Далі буде.

3 коментарі:

  1. Духмяний напій животворний,
    Дражнить приємно Й бадьорить!
    Не вип"єш кави - стан потворний,
    А вип"єш - все в руках горить!

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую. Особливо сподобався епітет - животворний.Яка глибина, тут є над чим помислити і не за однією філіжанкою кави.

    ВідповістиВидалити
  3. Доброго дня! Так, насолоджуватися кавою з арабіки чи робусти є різниця. Але , коли маєш гарного співбесідника, то сорт кави вже не має значення.

    ВідповістиВидалити